koła gumowe
Praca

Kółka do wózków elektrycznych – jak wybrać?

Zastosowanie nowoczesnych wózków elektrycznych jest możliwe niemal w każdym magazynie. W odróżnieniu od sprzętów spalinowych, nie wymagają one bowiem wydajnej wentylacji i systemu odprowadzania spalin. Warto podkreślić również fakt, iż występują one w wielu bardzo zróżnicowanych odmianach, które łatwo dopasować do konkretnych zadań.

Nic więc dziwnego, że tak wiele firm decyduje się na ich wykorzystanie. Posłużą zarówno podczas pracy przy wyładowywaniu towaru, jak i przygotowywaniu go do wysyłki czy też magazynowaniu. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać o zapewnieniu sobie dostęp do odpowiednich elementów wymiennych. Mowa tu przede wszystkim o kółkach, które codziennie poddawane są sporym obciążeniom. Prowadzić mogą więc do poważnych uszkodzeń i konieczności dokonania wymiany.

Zestawy jezdne należy dobierać z głową – najlepiej po dokładnym przeanalizowaniu rynku, a także zwróceniu uwagi na kluczowe parametry techniczne oraz sposób wykonania poszczególnych produktów.

Jakie kółka do wózków elektrycznych będą najlepsze?

 

Na samym początku należy ograniczyć wybór wyłącznie do elementów kompatybilnych z wykorzystywanymi przez nas maszynami. Następnie trzeba wziąć pod uwagę wspomniane parametry. Zestawy kołowe do wózków elektrycznych należy przeanalizować przede wszystkim pod kątem wymiarów, a także maksymalnego obciążenia. W wielu przypadkach jest ono zależne od użytego materiału, dlatego o nim też nie można zapominać.

Zarówno w przypadku kółek podporowych, jak i napędowych, nie należy ograniczać się wyłącznie do produktów najtańszych, ponieważ ich żywotność okaże się bardzo krótka. Zwłaszcza w przypadku sporych obciążeń oraz intensywnej eksploatacji. W takiej sytuacji sprawdzą się wyłącznie modele wzmacniane, powstałe ze specjalnie wyselekcjonowanych materiałów.

Dobrej jakości koła do wózka elektrycznego pomogą nam wybrać pracownicy cenionego sklepu. Zapewniają oni bowiem fachowe doradztwo, dzięki któremu będziemy w stanie podjąć prawidłową decyzję. Bez względu na to, do czego dokładnie mają przydać się wózki elektryczne.

Czy warto kierować się ceną? Choć jest to parametr istotny, nigdy nie powinien być najważniejszy. Usilne szukanie oszczędności to bowiem proszenie się o kłopoty. Tanie kółka do wózków elektrycznych zazwyczaj powstają z materiałów niskiej jakości, które dość szybko ulegają zużyciu. W efekcie pojawia się potrzeba ich wymiany, co tylko niepotrzebnie generuje koszty. A tego nie chce żadna firma. Lepiej więc zwracać uwagę na kwestie poruszone wyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *