pracownik z Ukrainy
Praca

Opinie na temat pracowników z Ukrainy

Czy zdajesz sobie sprawę, że w Polsce pracuje blisko 3 miliony Ukraińców? Obywatele Ukrainy tłumnie przybyli do naszego kraju po wdrożeniu ułatwień na zdobycie legalnego pobytu i możliwości podjęcia legalnej pracy. To oni dosłownie załatali dziurę po naszych rodakach, którzy po wejściu Polski do Unii Europejskiej wyjechali na Zachód albo na Wyspy w poszukiwaniu lepszych warunków życia i lepszego wynagrodzenia za pracę. Czy polscy przedsiębiorcy chętnie zatrudniają Ukraińców? Jaką opinią cieszy się pracownik z Ukrainy?

Okazuje się, że większość rodzimych pracodawców jest w stanie dać pracownikom z Ukrainy podwyżki, oby tylko chcieli nadal wykonywać swoje zawodowe obowiązki. W naszym kraju nadal brakuje pracowników i to nie tylko specjalistów, ale również kadry szeregowej.

Jak zatrudnić Ukraińca?

Ukraińcy mogą dzisiaj liczyć na godziwe warunki pracy i płace nie niższe od tych, jakie otrzymują Polacy. Coraz bardziej popularny jest też outsourcing pracowniczy, który zapewnia względne bezpieczeństwo i optymalne warunki pracy. Współpraca z agencją pośrednictwa pracy gwarantuje kontrolę pracownika, ale także pracodawcy.

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają Ukraińców, potwierdzają, że są to bardzo dobrzy pracownicy, rzetelni, sumienni, punktualni, cierpliwi, nieroszczeniowi. Chętnie podejmują szkolenia, by zdobywać kolejne umiejętności i wspinać się po następnych szczeblach zawodowej kariery. Większość z nich planuje zresztą pozostać w Polsce na stałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *