przychodnia ortopedyczna
Zdrowie

Leczenie zwyrodnień i złamań

Natychmiastowa reakcja po wystąpieniu dolegliwości bólowych daje szansę na szybsze wyzdrowienie. Jeżeli chodzi o problemy z narządem ruchu, kluczowym czynnikiem jest natychmiastowy kontakt ze specjalistą. Dlatego w Warszawie działają prywatne placówki, które dają dostęp do fachowców specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjaliści przyjmują w  przychodni ortopedycznej, ale również szpitalach.

Warszawski przychodnie ortopedyczne

Kluczowym elementem pomocy chorym jest profesjonalne podejście do pacjentów, którym cechuje się kadra wykwalifikowanych lekarzy o różnych specjalnościach. W przychodniach można liczyć na konsultacje z ortopedą, ale również z chirurgiem, kardiologiem, neurologiem i dietetykiem. Niezwykle ważna podczas leczenia jest także rehabilitacja. Warszawa jest miejscem cenionym właśnie z uwagi na wyposażenie sal rehabilitacyjnych. Leczenie to proces całościowy i długotrwały. Pacjenci muszą więc także pamiętać o ćwiczeniach.

Likwidowanie bólu poprzez fizjoterapię

Fizjoterapia jest elementem leczniczym niezwykle istotnym. W zależności od dolegliwości bólowych i konkretnej jednostki chorobowej lekarz może przepisać terapię manualną, a więc masaż leczniczy lub leczenie ruchem. Praktycznym rozwiązaniem jest również hydroterapia i pole magnetyczne, czy też ultradźwięki. Bodźce fizyczne wzbogacone w rehabilitację to szybszy powrót do zdrowia. Zabiegi takie porównywalne są w swym działaniu do właściwości, jakie mają antybiotyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *