Piec na ekogroszek
Ciekawostki Dom

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek to ekologiczny opał wyrabiany z węgla kamiennego bądź brunatnego. Jego cechą charakterystyczną jest dużo większa od węgla wydajność oraz mniejsza emisja spalin ? ekogroszek posiada na przykład minimalne ślady substancji siarkowych. Opał tego rodzaju cechuje się też małą generacją popiołu.

Ekogroszek bardzo często nazywany jest paliwem XXI wieku. Wszystko dlatego, że spełnia on rygorystyczne normy w aspekcie ekologii, jakie zostały nałożone przez Unię Europejską. Opał tego rodzaju produkowany jest tylko ze specjalnie wyselekcjonowanych partii węgla. Węgiel ten charakteryzować się musi między innymi małą wilgotnością, niewielką zawartością niekorzystnej dla środowiska siarki oraz małą ilością substancji niepalnych ? właśnie dzięki temu spalanie nie powoduje powstawania dużej ilości zbędnego popiołu.

Warto też zaznaczyć, ze sam piec na ekogroszek jest iście innowacyjny. Ten z podajnikiem pozwala tak na pracę praktycznie zautomatyzowaną, dzięki temu domownicy mają pełen komfort jego użytkowania i cieszyć się mogą równomiernie rozprowadzonym ciepłem w każdym pomieszczeniu domu. Dużą zaletą kotłów na ekogroszek jest doskonała wydajność a co się z tym wiąże, duża oszczędność finansowa związana z generowaniem ciepła. Pamiętajmy jednak, że chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu powinniśmy wybierać tylko ekogroszek najwyższej jakości ? ten będzie całkowicie bezdymny a jego wydajność to niemal 90%.

Trzeba też zaznaczyć, że w piecach na ekogroszek nie warto stosować zamienników. Na pewno nieodpowiednim będzie węgiel kamienny czy pellet bowiem zastosowanie takiego opału może tylko przyczynić się do zepsucia podajnika a nawet całego kotła. Niektórzy mieszają ekogroszek z kulkami miałowymi bądź stosują te dwa rodzaje opału wymiennie. Kulki miałowe są jedynym zamiennikiem, który można stosować w profesjonalnych piecach na ekogroszek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *