mycie okien warszawa
Ciekawostki

Jak nie przytyć podczas kwarantanny? Domowe porządki odpowiedzią na przyrost wagi!

Czas kwarantanny to praktycznie czas całkowitej izolacji. Samotnie, czy z rodzinami spędzamy teraz mnóstwo czasu w domu. Niektórzy z nas przez cały czas zaglądają do kuchni i podjadają. Co zrobić, aby czas kwarantanny nie odbił się ani na naszej psychice, ani na wadze?

Domowa kwarantanna


Każdy z nas marzył nieraz, aby mieć dodatkowe parę dni i zająć się domem. Wtedy zrobilibyśmy wszystko i nadrobilibyśmy wszelkie zaległości. COVID-19 daje nam taką możliwość. Jednak coś poszło nie tak i zamiast wprowadzenia zdrowych nawyków, zaczęliśmy masowe objadanie. Pomimo tego, że jest to idealny czas na to, aby zaplanować posiłki i je odpowiednio zbilansować.

Jednak w większość sprawdza się jedzenie z nudów i ograniczona aktywność fizyczna. Oczywiście nie możemy zapominać, że pandemia COVID-19 to nowa sytuacja, generująca stres dlatego dogadzanie sobie czy za pomocą czegoś słodkiego, czy czegoś słonego, stanowi szybką gratyfikację.

Aktywność fizyczna a domowa kwarantanna


Osoby, które były aktywne przed kwarantanną dla swojego zdrowia fizycznego i psychicznego, powinny takie pozostać, oczywiście spadek formy i chęci może być zrozumiały. Często przestawiły nam się priorytety i paradoksalnie nie mamy mniej obowiązków, a więcej.

Gdyż obok pracy zdalnej, jeszcze doszły lekcje online naszych dzieci i przygotowanie posiłków, których wcześniej nie robiliśmy tak dużo, bo jedliśmy w pracy, czy w domu. Jak zatem nie poddawać się i zadbać o siebie podczas kwarantanny?

Jak zaplanować kwarantannę?


Odpowiedzią może być zaplanowanie posiłków i codziennej diety tak, aby zbilansować w niej wszystko to, co nasz organizm potrzebuje. Dodatkowo, gdy będziemy na zakupach warto dokładnie przemyśleć produkty, jakie kupimy. Ograniczmy cukry i niezdrowe produkty do minimum.

Aby zadbać o aktywność fizyczną, możemy zorganizować wielkie sprzątanie, wycieranie kurzy, układanie w szafach, czy mycie okien. Warszawa, Łódź, Kraków czy inne duże miasta w tej chwili nie gwarantują wielu rozrywek, ale spacer w parku z rodziną zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, chyba że akurat będzie zabroniony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *