renowacja mebli
Ciekawostki

Kto zajmuje się renowacją starych mebli?

Słysząc stare meble mamy przed oczami starej porysowanej komody, z której schodzi lakier. Nic straconego, jeśli wejdziemy w posiadanie mebla takim stanie. Szczególnie gdy po renowacji będziemy mogli się cieszyć jego urokiem.

Stare meble mają swój niepowtarzalny urok i duszę, której nie mają dzisiejsze meble. Drewno podobnie jak środki konserwujące i zabezpieczające były indywidualnie dopasowywane do danego rodzaju drewna. Nogi, oparcia i półki wykonane z jednego kawałka drewna musiały być poddane skrupulatnej ręcznej obróbce. Co najważniejsze nie było produkcji masowej na taką skalę jak dzisiaj ma to miejsce, więc każdy mebel jest oddzielnym arcydziełem.

Wchodząc w posiadanie starych, musimy pamiętać o zadbaniu o ich stan. Renowacja mebli jest jedynym rozwiązaniem, gdy mamy do czynienia z uszkodzeniami wizualnymi. Często zalegające na wilgotnych strychach lub w piwnicach meble i przedmioty są w opłakanym stanie. Wiele z nich może liczyć na pomoc osoby zajmującej się renowacją mebli.

Renowator zajmujący się renowacją mebli powinien mieć wykształcenie i doświadczenie w odnawianiu starych mebli. Prowadząc swój zakład pewnie nie raz miał ciężkie zadanie do wykonania, któremu podołał. Doświadczenie i wiedza w tej branży jest niezbędnym warunkiem, który musi spełniać konserwator antyków. W innym przypadku nie doświadczona osoba może nie odwracalnie zniszczyć nasz mebel. W wyniku czego nie będzie już czego ratować lub kolejna naprawa będzie znacząco przewyższać wartość samego przedmiotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *