rudkowskilogistics
Usługi

Magazynowanie towarów a kompletacja zamówień

W profesjonalnym magazynowaniu towarów nie chodzi o to, by ograniczyć się wyłącznie do świadczenia podstawowych usług. Wręcz przeciwnie – mądry logistyk zadba o to, by lista dostępnych usług komplementarnych, była w tym przypadku jak najbardziej obszerna. Taką usługą może być np. kompletacja zamówień, która tylko pozornie jest nic nie znaczącą usługą.

Czym jest kompletacja?

O ile magazynowanie Piła polega przede wszystkim na przechowywaniu towaru w wybranej lokalizacji, o tyle kompletacja zamówień to usługa, dzięki której towar ten może być wysłany do klienta. Oczywiście kompletacja nie obejmuje swym „zasięgiem” przepakowywania. Niemniej i tak jest bardzo ważna z punktu widzenia zarówno właściciela asortymentu, jak również jego klienta.

Co wchodzi w skład kompletacji?

Kompletacja zamówień Wielkopolska to najczęściej proces, który jest realizowany w sposób ręczny. Polega on na przygotowaniu towaru, wydzieleniu go z zasobów magazynowych, a także przeliczeniu i wydaniu do spakowania. Co ważne – kompletacja nie zachodzi w punkcie, gdzie ma miejsce magazynowanie Wągrowiec. Aby utrzymać porządek na hali, konieczne jest posiadanie wydzielonej przestrzeni, w obrębie której realizowany będzie ów proces. W związku z charakterem tej usługi, potrzebny będzie też zespół, który zrealizuje to zadanie w sposób szybki, płynny i profesjonalny.

Czy kompletacja to magazynowanie?

Teoretycznie kompletacja i magazynowanie Oborniki to dwa odrębne pojęcia, ale od strony merytorycznej, usługa ta wchodzi w skład szeroko pojętego magazynowania. Nie jest bowiem tajemnicą, że podmioty świadczące wynajem powierzchni magazynowej Wielkopolska, to jednostki działające w oparciu na ogólnych zasadach przyjętych przez rynek. Te zaś głoszą, że magazynowanie Trzcianka to konieczność zapewnienia klientowi maksymalnego dostępu do jak największej liczby usług komplementarnych.

Reasumując, realizowana przez firmę zewnętrzną kompletacja, nie tylko jest „dodatkową” usługą, ale też udaną metodą ograniczenia wielu towarzyszących jej kosztów. Zwłaszcza, że jest ona przeprowadzana na miejscu, to jest bez udziału podmiotów trzecich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *