Praca

Praca w Norwegii – jak szukać?

Praca w Norwegii, szczególnie ta sezonowa, spotyka się z dużym zainteresowaniem naszych rodaków. Wszystko dlatego, że jest po prostu dobrze płatna. Przez kilka miesięcy w roku, studenci są w stanie zarobić na czesne czy wynajem pokoju, starsi dorabiają do domowego budżetu.

Pracę w Norwegii można znaleźć na różnych stanowiskach. Ta najmniej płatna, ale też niewymagająca żadnego doświadczenia ani nawet znajomości języka, to zajęcie przy zbiorach, w gospodarstwach rolnych i hodowlanych. Jeśli ktoś natomiast ma nieco wyższe ambicje, powinien szukać zatrudnienia nie na norweskich wsiach, ale w miastach. Wtedy przyda się już choćby szybki kurs języka norweskiego, bo chociaż mieszkańcy tego kraju doskonale władają językiem angielskim to dużo milej widziana jest właśnie komunikacja w ich ojczystym języku. Umiejętność porozumiewania się w języku norweskim staje się więc ogromnym atutem.

Weźmy też pod uwagę fakt, że pracę w Norwegii można szukać poprzez ogłoszenia, agencje pracy albo samodzielnie. Najlepiej szukać na miejscu, będąc już w Norwegii, ale do tego niezbędnym staje się poznanie chociaż podstaw języka urzędowego w krainie fiordów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *