funkcjonalna kuchnia
Dom

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym mieszkaniu. W zależności od zagospodarowania oprócz miejsca przygotowywania posiłków może stanowić miejsce ich spożywania i spotkań.

Podczas planowana zmian związanych z remontem i zmianą wyposażenia kuchni warto poważnie zastanowić się nad jej funkcjonalnością. Istotną rolę odgrywa tutaj powierzchnia, która jest czynnikiem decydującym o dodatkowym zagospodarowaniu pomieszczenia. Jeśli dysponujemy obszerną kuchnią to możemy śmiało wyposażyć ją w stół i kilka krzeseł. Umożliwi to nam stworzenie nowego miejsca do spożywania posiłków i rozmów ze znajomymi.

Podczas planowania nowej kuchni nie należy podejmować pochopnie decyzji. W sytuacji gdy kuchnia połączona jest z salonem to trzeba rozważyć kilka czynników. Pierwszym z nich jest wyposażenie, które powinno być rozmieszczone w optymalny dla nas sposób. Funkcjonalna kuchnia może być dopasowana do dowolnej powierzchni i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Szczególnie jeśli kuchnia ma otwartą powierzchnię to w jej centralnej części może znajdować się szafka ze zlewem, która sąsiaduje z stolikiem dopasowanym do szafki. Wykorzystanie krzeseł barowych nada wyjątkowy klimat miejscu w sytuacji gdy przyjdzie ktoś ze znajomych porozmawiać. Inaczej przedstawia się sytuacja gdy nie chcemy eksponować zlewu i jesteśmy tradycjonalistami. Wtedy klasycznym rozwiązaniem jest zlokalizowanie szafek kuchennych i zlewu przy ścianie gdzie znajduje się okno. Środek kuchni może być zagospodarowany przez stół z miejscami dla całej rodziny. Stworzona w ten sposób jadalnia nie wymaga wyjścia z kuchni żeby spożyć posiłek nawet jeśli nie jest ona oddzielona ścianą.

Rozważając urządzenie kuchni musimy mieć na uwadze jej zastosowanie. Szczególnie w sytuacji gdy nie mamy dużo czasu do wyjścia z domu a musimy zabrać posiłek do pracy. Wtedy złe rozmieszczenie może dawać o sobie znać szczególnie gdy mamy mało czasu do wyjścia z domu. Źle zagospodarowana powierzchnia da o sobie znać podczas domowych uroczystości gdy zależy nam na odrobinie prywatności lecz goście nas odwiedzających widzą wszystko co się w kuchni dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *