Przedszkolaki
Ciekawostki Dziecko Edukacja

Jak wybrać dobre przedszkole dwujęzyczne?

Dbanie o jak najlepszy rozwój naszej pociechy jest swoistą inwestycją w jego rozwój. Właśnie dlatego powinniśmy skupić się na tym aspekcie już od dnia jego narodzin. Pierwszym przełomem, w związku z którym będziemy zmuszeni podjąć jedną z ważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniego przedszkola. Wielu rodziców stawia dzisiaj na przedszkole dwujęzyczne, bo właśnie ta placówka przygotuje dziecko odpowiednio nie tylko w kwestii przyszłej edukacji w szkole, ale da solidne podstawy do doskonalenia nauki języka obcego. Jak doskonale wiemy, angielski jest dzisiaj podstawą i jego znajomość znacznie zwiększa nasze szanse chociażby na rynku pracy.

Znalezienie odpowiedniej placówki wcale nie jest rzeczą prostą. Przedszkole dwujęzyczne musi spełniać szereg wymogów. Przede wszystkim, zajęcia w języku obcym muszą odbywać się tam w tej samej ilości co w języku polskim. Nauczyciel powinien posiadać odpowiednie wykształcenie – nie tylko w ramach znajomości języka angielskiego, ale również to pedagogiczne, dzięki czemu będzie właściwie wpływał na rozwój dzieci w poszczególnych grupach wiekowych. Warto wiedzieć, że wszystkie zajęcia językowe powinny odbywać się tylko w języku angielskim, bez korzystania z polskiego nawet wtedy, gdy dzieci początkowo nie rozumieją pedagoga. Należy też sprawdzić rodzaj programu, zgodnie z którym przebiega nauka – bardzo często na oficjalnych stronach internetowych przedszkoli można zapoznać się z ofertą. W tym celu wystarczy wpisać hasło typu „przedszkole Piastów”. Dobrze jest, gdy przedszkole prowadzi zajęcia językowe w oparciu o prestiżowe programy bądź te autorskie, ale wdrażane co najmniej od kilku lat z dobrym skutkiem.

Pamiętajmy również, by zwrócić uwagę na metody weryfikacji postępów nauki. To nie tylko sprawdziany na koniec roku przedszkolnego, ale możliwość spotkań z pedagogiem i omawianie na bieżąco rozwoju malucha w tym aspekcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *