Kieliszek do szampana
Ciekawostki

Czym wznosimy toast?

Wznoszenie toastów to już tradycja podczas każdego przyjęcia z okazji jakiejkolwiek okoliczności. To prawdziwy ukłon w stronę gości bądź gospodarzy. Nie wystarczy jednak podniesienie kieliszka w górę i namówienie pozostałych do jego przechylenia. Koniecznym jest wygłoszenie odpowiedniej przemowy i to właśnie ona ma być zwieńczona wypiciem kieliszka trunku.

Pamiętajmy, by przed rozpoczęciem tej części przyjęcia zadbać o to, by każdy z gości miał pełny kieliszek, nie wypada również samemu wznosić toastu kieliszkiem pustym bądź nie do końca napełnionym. Istnieje jeszcze zasada, zgodnie z którą toast powinien być wznoszony zawsze winem bądź szampanem. W Polsce jednak bardzo często wznosi się go kieliszkiem wódki a nawet piwem i nikt nie uznaje tego za faux pas.

Istotnym jest fakt, by toast danym trunkiem wznoszony był w odpowiednich kieliszkach. Dotyczy to szczególnie ważnych uroczystości czy gali. Przy dużej ilości gości zawsze można zwrócić się o wynajem kieliszków do szampana czy wódki. Nie wypada, by część gości piła z nieodpowiednich naczyń.

Co ważne, jeśli chcemy wznieść osobiście toast to zawsze poczekajmy aż w pierwszej kolejności uczyni to gospodarz imprezy. To właśnie on powinien przemówić jako pierwszy bądź wskazać w tym celu odpowiednią osobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *