wyciskarki do soków
Zdrowie

Wyciskarka czy blender? Tak łatwiej podejmiesz decyzję!

Chcemy obalić mit, że każdy blender jest podobny lub lepszy od jakiejkolwiek wyciskarki. To zupełnie inne urządzenia o różnych funkcjach i oba mają swoje miejsce w zdrowej kuchni.

Blender czy wyciskarka – skąd w ogóle ten dylemat?

Narosło wiele nieporozumień dotyczących różnych aspektów żywieniowych wyciskania soku i blendowania. Producenci blenderów wprowadzili na rynek zbyt wiele wątpliwych twierdzeń na temat możliwości, jakie daje to urządzenie. W przeszłości atakowali wyciskanie soku jako marnotrawstwo i mniej zdrowe rozwiązanie niż używanie blendera i starali się, aby wybór dla konsumentów był opcją typu jedno albo drugie.

Argument, że zblendowany napój jest lepszy niż ekstrahowany sok, w dużej mierze opiera się na twierdzeniu, że marnujesz dużo dobroci, kiedy wyciskasz sok, wyrzucając miąższ, podczas gdy blendujesz wszystko, co jest w napoju. To tylko w połowie prawda, ponieważ wydajna wyciskarka taka jak Kuvings c9500 świetnie sobie radzi i zapewnia wszystko, czego potrzeba w zdrowym układzie pokarmowym.

Więc co jest lepsze, blender czy wyciskarka?

Tak naprawdę to pytanie nie jest sensowne, ponieważ niezbyt przydatne jest porównywanie maszyn kuchennych, które mają zupełnie inne cele. To fałszywy wybór zaproponowany przez producentów blenderów, którzy rozpoczęli kampanię mającą na celu kanibalizację sprzedaży wyciskarek po tym, jak wyciskanie soków z pomocą takich sprzętów jak Kuvings wyciskarki stało się niezwykle popularne.

Zamiast wybierać między tymi dwoma maszynami kuchennymi, prawdopodobnie lepiej będzie zdecydować, którą z nich kupić jako pierwszą. Większość z nas ma już blender kuchenny, który jest w stanie zrobić koktajle owocowe i zmielić małe ilości twardszych, suchych składników. Jeśli potrafisz pogodzić się z ograniczeniami swojego dotychczasowego blendera domowego, dodanie dobrej jakości opcji sprzętowej, jak właśnie Kuvings wyciskarka pomoże Ci uzyskać dodatkowe składniki odżywcze z soków owocowych i warzywnych. Byłoby to coś więcej niż posiadanie ulepszonego blendera, ale jeśli możesz sobie pozwolić na dobrą wyciskarkę i dobry blender, kup oba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *