bankowość mobilna tanie przekazy pieniezne do polski
Ciekawostki

Wady i zalety mobilnej bankowości

Bankowość mobilna co roku powiększa grono swoich sympatyków.
Jednocześnie zwiększając liczbę transakcji przez internet co sprawia że coraz mniej osób korzysta z klasycznych form płatności. Trend ten spowodowany jest dużym udogodnieniem jakim jest płatność w domu lub dowolnym miejscu w jakim jesteśmy. Sprawia to że klienci banków decydują się nie tracić czasu na dojazd do placówki banku lub poczty. Unikają w ten sposób stania w kolejce co skutkuje stratą czasu i nerw.

Dlaczego warto korzystać z mobilnej bankowości?

Banki zwiększają możliwości dla swoich klientów, którzy są coraz bardziej wymagający. Oprócz standardowych produktów bankowych nie mogło zabraknąć systemu oraz aplikacji pozwalające na dokonywanie transakcji. Fakt powstania aplikacji bankowych i zaawansowanych portali internetowych spowodowane jest postępem technologicznym. Zmuszając tym samym banki do dostosowania się do nowych standardów. Zaletami takiego podejścia są udogodnienia dla osób z mniejszych miejscowości oraz tych którzy są poza domem a muszą dokonać przelewu lub sprawdzić stan środków na koncie. Taka metoda wiąże się również z możliwością zapisywania w systemie bankowym danych firm do których często przelewamy pieniądze. Zwalnia to z potrzeby posiadana przy sobie danych odbiorcy niezbędnych do transakcji.

Kolejną zaletą bankowości mobilnej jest łatwość i dobra cena przelewów zagranicznych. Bardzo opłacają się na przykład tanie przekazy pieniezne do Polski z innych krajów. Wystarczy mieć konto walutowe i ściągniętą odpowiednią aplikację do bankowości mobilnej.

Jakie są wady mobilnej bankowości?


Każde rozwiązanie posiada wady i zalety jednak w przypadku korzystania z usług bankowych elektronicznie istnieje pewne ryzyko. Związane jest ono z atakiem złośliwego oprogramowania, które może być tragiczne w skutkach dla naszych finansów. Podczas korzystania z portalu bankowego na laptopie istnieje ryzyko przelania pieniędzy hackerowi, który dzięki zainstalowanemu wirusowi na naszym komputerze może podmienić numer konta odbiorcy na swój gdy go skopiujemy. Operacja jest niewidoczna dla użytkownika komputera dlatego jest potencjalnie nie bezpieczna. Można temu zapobiec sprawdzając numer konta na który mają zostać przelane środki pieniężne. Równie niebezpieczną praktyką jest wykradanie danych do logowania, które może mieć miejsce nie tylko gdy korzystamy z komputera lecz też z ulubionego smartfona. Dzieje się tak za sprawą złośliwego oprogramowania czekającego na każdy nasz ruch. Rozwiązaniem jest posiadanie zainstalowanego oprogramowania antywirusowego oraz zdrowy rozsądek podczas instalowania aplikacji aby były one z legalnych źródeł.


Niestety wygoda związana z mobilną bankowością ma swoją cenę jaką ponoszą niekonsekwentni użytkownicy sprzętu. Niepostrzeżenie może stać się coś czego nigdy byśmy się nie spodziewali. Korzystanie z takich form płatności jest ogromną wygodą dla osób odpowiedzialnych świadomych ryzyka jakiego podejmują się korzystając z dóbr internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *