Kanalizacja sanitarna. Bialystok
Zdrowie

Dlaczego warto pić wodę?

Woda jest nam niezbędna do życia. Umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Odgrywa ważną rolę nie tylko w procesie trawienia i wydalania, ale jest podstawowym budulcem wszelkich narządów i jego odpowiedniej pracy. Czy wiesz, że nawet 40% masy ciała stanowi właśnie woda? Warto więc, by pić taka najlepszej jakości, która nie zatruwa, ale raczej ma dobroczynny wpływ na codzienną aktywność zdrowego człowieka.

Zapotrzebowanie na dostarczanie wody do organizmu zależy od wielu czynników i śmiało można potwierdzić, że jest uwarunkowane indywidualnie. Liczy się nie tylko wiek czy płeć, ale również codzienny tryb życia. Osoby aktywne fizycznie muszą tej wody pić więcej. Średnia ilość dziennego spożycia wody dla osoby dorosłej to 2 litry. Eksperci potwierdzają zaś, że nieco więcej wody powinni pić mężczyźni. O tym, dlaczego warto postawić na najlepszej jakości wodę i jak zbawienny wpływ ma ona na nasze funkcjonowanie, piszemy poniżej.

Polacy piją za mało wody. Okazuje się, że nawet 59% kobiet spożywa jej zbyt małą ilość każdego dnia. Niedobory wykazują także mężczyźni – aż 78% panów pije za mało. Warto wiedzieć, że przecież woda z dystrybutora czy butelkowana nie tylko gasi pragnienie, ale jest podstawowym budulcem naszego ciała. Jeśli nie zadbamy o jej dostarczanie w odpowiedniej ilości, bardzo szybko pojawią się niepokojące dysfunkcje organizmu. Problemy z cerą, nerkami, układem trawiennym, to tylko niektóre, jakie wystąpią najszybciej. Należy podkreślić, że z powodu odwodnienia umiera ogromna liczba ludzi i to nie tylko w rejonach, w których są braki wody pitnej, ale także w krajach wysoce cywilizowanych.

Co ciekawe, wzrasta świadomość w kwestii konieczności optymalnego nawadniania organizmu. Dystrybutor wody pojawia się już nie tylko w prywatnych domach czy biurach, ale także miejscach publicznych. Latem dostępne są wodopoje z wodą pitną.

Woda pitna w kranie

Wodę można pić bezpośrednio z kranu, o ile mamy pewność co do jej czystości. Można zamontować pod zlewem specjalne filtry. Nie bez znaczenia jet również Kanalizacja sanitarna. Białystok, Warszawa, Kraków… niezależnie od miasta, poprawne przyłączenie do wodociągów ma wpływ na czystość wody w kranie.

Jeśli pijesz wodę tylko w celu ugaszenia pragnienia, musisz wiedzieć, że ta ma o wiele więcej korzystnych właściwości, szczególnie ta dobrej jakości, na przykład generowana z nowoczesnego sprzętu, jakim są dystrybutory bezbutlowe. Woda poprawia trawienie, odchudza, ma zbawienny wpływ na skórę, daje energię, poprawia witalność i samopoczucie, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia kondycje i wytrzymałość fizyczną, reguluje temperaturę ciała i chroni.

Właśnie dlatego miej przy sobie zawsze chociaż małą butelkę niegazowanej wody. To tak ważne, szczególnie w okresie upałów, kiedy nasz organizm potrzebuje wzmożonego nawodnienia, by móc prawidłowo funkcjonować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *