fizjoterapeuta warszawa
Zdrowie

Rezonans magnetyczny kolana

Rezonans magnetyczny kolana wykonywany jest najczęściej przy podejrzeniu urazu, nagłej kontuzji bądź stanów zwyrodnieniowych. Przesłanką do tego realizacji jest przeważnie ból kolana, który uniemożliwia pacjentowi normalne funkcjonowanie. Co ciekawe, jest to badanie przewidziane nie tylko dla tych aktywnych fizycznie czy sportowców. Na urazy kolana narażeni są wszyscy, a w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się seniorzy. Co więcej, rezonans to badanie konieczne w ramach kontroli po operacjach czy zabiegach rekonstrukcji danego elementu kolana.

Wszystko o rezonansie magnetycznym

To właśnie rezonans magnetyczny pozwala obejrzeć dokładnie staw kolanowy. Umożliwia ocenę struktur kostnych oraz chrzęstnych, więzadeł czy łąkotki. Istotne jest to, że rezonans nie jest zabiegiem inwazyjnym, może być wykonywany wielokrotnie, a sam przebieg badania nie boli. Nie jest też wymagane specjalne przygotowanie do wykonania rezonansu. Pacjent musi jedynie zdjąć z ciała biżuterię, zegarek, nie może mieć na sobie żadnych metalowych elementów.

Sam rezonans wykorzystuje pole magnetyczne, a badanie wykonywane jest w specjalnej komorze. Trwa od kilku do kilkunastu minut.

Po co robi się rezonans magnetyczny?

Badanie tego rodzaju jest niezwykle szczegółowe. Pozwala rozpoznać nawet niewielkie zmiany w stawie kolanowym, by móc zalecić odpowiednie leczenie czy przebieg rehabilitacji, jaką ma przeprowadzić z chorym fizjoterapeuta. Warszawa może pochwalić się wystarczającą liczbą profesjonalnych placówek, w których takowe można wykonać.

Rezonans magnetyczny jest jednym z najlepszych, najbardziej dokładnych badań nowej generacji. W przypadku urazów stanów kolanowych jest niezastąpionym elementem prawidłowej diagnostyki oraz wdrożenia optymalnego leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *