dobry fryzjer ursynów
Ciekawostki

Jak nie niszczyć swoich włosów?

Włosy to bezwzględnie jeden z głównych atrybutów kobiecości. Każda z nas ma inną strukturę włosa – jedne są gęste i mocne, inne cienkie i słabe. Włosy rosną też w innym tempie – te zdrowe i zadbane mogą rosnąć do 1 centymetra w skali miesiąca. Warto więc pielęgnować je odpowiednio, by cieszyć się ich wyglądem a tym samym, pozytywnym wizerunkiem naszego wyglądu.

Niestety, bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niszczymy włosy. Istnieje bowiem szereg codziennych czynności, które działają na nie destrukcyjnie a my powielamy je bezmyślnie. Oto kilka przykładów tych, które stosujemy każdego dnia, nie myśląc nawet, że przyczyniamy się do pogorszenia stanu włosów.

  1. Korzystanie z urządzeń do modelowania włosów

Żaden producent prostownicy, lokówki czy nawet suszarki nie może da nam pewności, że włosy nie ulegną niszczeniu w czasie korzystania z tego rodzaju sprzętu. Suszarka znacznie wysusza strukturę włosa – lepiej używać tylko lekko ciepłego a nawet zimnego nawiewu , gorąca temperatura prostownicy czy lokówki może je natomiast łamać.

  1. Wiązanie włosów

Okazuje się, że zbyt mocne upięcia nie są korzystne dla naszych włosów i przyczyniają się do ich wypadania w zwiększonej ilości. Co więcej, warto zrezygnować też z gumek do włosów z metalowymi końcówkami, które szarpią i łamią włosy – chociażby podczas zdejmowania upięcia.

  1. Mokre włosy

Fakt, że styliści fryzur i specjaliści od pielęgnacji włosów zalecają, by pozwolić włosom samoistnie wyschnąć, bez korzystania z suszarki. Nie oznacza to jednak, że wiemy jak z mokrymi włosami postępować.

Na pewno niekorzystne jest położenie się spać z mokrymi włosami a jeśli nie mamy wyjścia, to wybierzmy delikatną, satynową poszewkę na poduszkę.

Nigdy nie trzyjmy też intensywnie mokrych włosów ręcznikiem, bo wtedy narażamy je na szereg uszkodzeń mechanicznych. Znacznie lepiej jest położyć ręcznik na włosy i dociskać go, dzięki czemu zbierze on zbędny nadmiar wody.

Istotna jest też kwestia czesania mokrych włosów, które zawsze podatne są wtedy na plątanie. Nigdy nie róbmy tego bez uprzedniego nałożenia odżywki. Szarpiąc możemy je tylko wyrywać i łamać.

  1. Odpowiednie kosmetyki

Zdarza się, że nabywamy szampon i odżywkę pod wpływem reklamy czy opinii koleżanek. Zastanówmy się jednak, czy na pewno kosmetyki te są dedykowane naszym włosom. Okazuje się, że włosy bardzo często niszczy sam produkt pielęgnacyjny. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest na przykład całkowita rezygnacja z odżywki do włosów – idealne są maski do spłukiwania. Bez nich, włosy szybko staną się matowe i szorstkie.

  1. Zabiegi fryzjerskie

Chociaż na rynku dostępne są już ekologiczne farby do włosów, które nie wpływają negatywnie na ich stan, to jednak spora większość stylistów używa jeszcze tych chemicznych. Pamiętajmy, by farba była odpowiednio dobrana do struktury włosów, raczej zrezygnujmy z rozjaśniacza całkowicie.

Nie tylko farbowanie włosów działa negatywnie. Fryzjer może je szybko zniszczyć, dobierając niewłaściwą technikę cięcia. W efekcie, końcówki będą się rozdwajać a włosy przestaną rosnąć, będą się również źle układać. Wybierajmy więc salon fryzjerski o dobrej renomie, który zatrudnia wykwalifikowaną kadrę i zamawia dobrej jakości sprzęt oraz kosmetyki. Aby znaleźć taki salon, to najlepiej porównać opinię innych osób, które w nim były. Możesz to zrobić na przykład poprzez wpisanie „dobry fryzjer ursynów” w wyszukiwarkę i przeczytanie opinii na wizytówce Googla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *