dezynfekcja po zgonie
Ciekawostki

Zgon w nienaturalnych okolicznościach

Śmierć jest nieunikniona, natomiast nie zawsze serce przestaje bić w gronie najbliższych czy w obecności medyków. Ciało osoby zmarłej nierzadko ulega rozkładowi, ponieważ o zgonie nie wie nikt. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej w przypadku samobójstw, zabójstw czy nagłej śmierci osób samotnych.

Warto poruszyć temat sprzątania pomieszczeń po zwłokach. W Polsce nadal jest to temat tabu, natomiast dla żyjących to istotna kwestia, przede wszystkim dla tych, którzy nadal mają korzystać z takiego miejsca.

Nie ma wątpliwości, że konieczna jest profesjonalna dezynfekcja po zgonie. Na terenie naszego kraju działają na szczęście firmy, które świetnie z takimi zadaniami sobie radzą. To dzięki nim z pomieszczeń, w których przez dłuższy czas leżały zwłoki, usuwany jest nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także skupisko bakterii i toksyn, czyli tzw. trupi jad.

Sprzątania po nieboszczyku z całą pewnością nie powinny podejmować się osoby bez specjalnego przeszkolenia, nieodpowiednio przygotowane. Prace czystościowe muszą odbywać się w uniformach, które zapobiegną bezpośredniego kontaktu osoby żyjącej z płynami ustrojowymi, krwią czy fekaliami zmarłego. To w nich mnożą się groźne bakterie.

Profesjonalna firma zajmuje się także ozonowaniem pomieszczeń. To zabieg, dzięki któremu usuwany jest przykry zapach rozkładającego się ciała. Ten jest najczęściej tak silny, że dosłownie wgryza się w meble, ściany i podłogę. Aby nie trzeba było przeprowadzać generalnego remontu, ozonowanie jest najlepszym ratunkiem. Ta usługa pozwala także całkowicie zniwelować bakterie i toksyny, które są obecne w procesie rozkładu ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *