depilacja laserowa
Uroda

Wszystko o depilacji laserowej

Czasy, w których usuwanie zbędnego owłosienia przy zastosowaniu czasochłonnych, podrażniających skórę i bolesnych zabiegów minęły. Dzisiaj ogromną popularnością na całym świecie cieszy się depilacja laserowa. To jedyny sposób na to, by pozbyć się owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini raz na zawsze. Wystarczy kilka zabiegów, by włoski nie odrosły już nigdy więcej. Jeśli i Ty chcesz cieszyć się zawsze idealnie gładką skórą, dowiedz się więcej o depilacji laserem. Fakty na temat tego rodzaju zabiegów przedstawiają eksperci z Kliniki Spire Clinic laser&beauty.

Na czym polega depilacja laserowa?

Zabiegi trwałego usuwania owłosienia przy zastosowaniu terapii laserowej to dzisiaj jedne z tych, w których wykorzystuje się technologię najnowszej generacji. Depilacja laserowa nie musi być bolesna, bo najnowsze urządzenia laserowe posiadają nakładki chłodzące, które działają jak naturalny znieczulacz. Co więcej, posiadają też system, dzięki któremu parametry wydzielania wiązek laserowego światła ustawiane są automatycznie i indywidualnie dla każdego pacjenta. Pozwala to wyeliminować negatywne skutki uboczne, takie jak poparzenie skóry. Wszystko to sprawia, że depilacja laserowa jest bezpieczna i w pełni skuteczna.

Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, wiele zależy od wybranej części ciała. Urządzenie laserowe posiada głowicę, z której wydzielane są wiązki laserowego światła. Te wnikają w głąb skóry i docierają do cebulki włosków. Tam wpływają na melaninę, czyli główny barwnik włosa. Jest on niszczony, przez co niechciane owłosienie po prostu znika.

O ile jeszcze do niedawna depilacja laserowa mogła być wykonywana jedynie w przypadku owłosienia ciemnego i gęstego, tak dzisiaj innowacyjne sprzęty doskonale radzą sobie także z włoskami jasnymi i cienkimi.

Efekty, na jakie można liczyć?

Podczas pierwszego zabiegu znika około 50% niechcianych włosków. Wraz z kolejnymi zabiegami znikają kolejne. Efektem finalnym jest skóra idealnie gładka, bezpowrotnie znika aż 99,9% włosów.
Efekty depilacji laserowej są trwałe, natomiast dla podtrzymania spektakularnego efektu warto wykonać raz w roku jeden zabieg przypominający.

Ciekawostką jest to, że laser może być wykorzystywany w celu trwałego usunięcia włosków na różnych partiach ciała. Najczęściej są to kończyny dolne, pachy, miejsca intymne, ale też wąsik nad górną wargą, plecy, klatka piersiowa. Jak potwierdzają specjaliści z Kliniki Spire Clinic laser&beauty, z depilacji laserem korzystają już nie tylko kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna dla ludzkiego organizmu, ale z takich zabiegów nie mogą korzystać wszyscy. Przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, choroby skóry, takie jak łuszczyca bądź bielactwo. Skóra, która ma być poddana depilacji laserem, nie może być opalona, podrażniona, zraniona, nie mogą występować na niej infekcje i stany zapalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *