Szkoła dwujęzyczna w Warszawie
Dziecko Edukacja

Kiedy powinna rozpocząć się nauka języka obcego?

Tak naprawdę, im wcześniej tym lepiej. Nauka języka obcego jest najbardziej efektywna jeśli pod uwagę weźmiemy małe dzieci. Nie bez powodu nie mają one zupełnie problemu, by stać się dwujęzyczne. Drugi język jest przez nie tak samo naturalnie przyjmowany jak ten ojczysty. Zauważyć tą tendencję można doskonale w przypadku dzieci, których rodzice są różnych narodowości bądź tych, które przeprowadziły się do innego kraju.

Wiadomym jest, że nauka języka obcego jest nam niezbędna. To już nie tylko dodatek, który zwiększa nasze kompetencje czy wartość na rynku pracy, ale wręcz obowiązek, by normalnie funkcjonować w dzisiejszym świecie. Język obcy nie jest wymagany już tylko po to, by swobodnie podróżować po obcych krajach, jest koniecznością, by radzić sobie w kontaktach społecznych nawet w ojczyźnie.

Rodzice, którzy zdają sobie sprawę, iż język obcy jest niemalże gwarancją lepszego życia swoich dzieci w przyszłości, już od ich najmłodszych lat szukają placówek przedszkolnych czy szkół podstawowych, w których na przykład lekcje języka angielskiego odbywają się każdego dnia. To ważne, by maluchy chociażby w formie zabawy miały z nim styczność, nauka polega w ich przypadku bardziej na osłuchaniu i zaprzyjaźnieniu się z obcą mową aniżeli wkuwaniu obcojęzycznych słówek.

Coraz chętniej wybierane są też szkoły dwujęzyczne – o tym, jakie placówki tego rodzaju dostępne są w Warszawie można dowiedzieć się wstukując w klawiaturę hasło typu „szkoła dwujęzyczna Warszawa”. Jak się okazuje, szkoły tego rodzaju nie przyjmują już tylko dzieci obcojęzycznych czy tych, które mają rodziców różnych narodowości. To placówki idealne dla uczniów, których rodzice chcą, by obok języka polskiego równocześnie i w takim samym stopniu przebiegała także płynna nauka języka angielskiego (istnieją też szkoły, w których przewodnim jest inny język, na przykład niemiecki czy francuski).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *