artroskopia kolana
Zdrowie

Co to jest artroskopia kolana?

Artroskopia kolana to zabieg ortopedyczny, który dzisiaj zaliczany jest do tych najbardziej nowoczesnych, a jednocześnie najmniej inwazyjnych dla samego pacjenta. To właśnie ten zabieg pozwala jednocześnie zdiagnozować wnętrze stawu kolanowego oraz dokonać niezbędnych działań leczniczych.

Do wnętrza stawu kolanowego wprowadzany jest wziernik z kamerką oraz sonda, przez którą wprowadzane jest narzędzie chirurgiczne. Na monitorze wyświetla się wnętrze stawu kolanowego w powiększeniu, dzięki czemu lekarz ortopeda może z łatwością przeprowadzić niezwykle precyzyjny zabieg. Ponieważ artroskopia kolana jest chirurgicznym zabiegiem o niskim ryzyku dla pacjenta, przeprowadza się go nierzadko w znieczuleniu tylko miejscowym, w razie konieczności stosowane jest oczywiście znieczulenie ogólne.

Tego rodzaju zabieg dokonywany jest w przypadku nagłych urazów stawu kolanowego, kontuzji, ale też zmian na tle zwyrodnieniowym. Artroskopię oferuje niejeden szpital ortopedyczny. Warszawa posiada zarówno obiekty na NFZ, jak i kliniki prywatne, które specjalizują się w ortopedii. Nierzadko pacjent wybiera właśnie tę drugą opcję na skuteczne leczenie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ prywatne kliniki oferują w pełni profesjonalną pomoc bez zbędnego oczekiwania w długich kolejkach. W przypadku urazów stawu kolanowego, które wiążą się z silnym bólem i niemożnością normalnego poruszania się, oczekiwanie na leczenie nie wpływa na pacjenta korzystnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *